| Type: | Linear regulated power supply |
| Input voltage: | 230 VAC (Fixed power cord) |
| Output voltage: | 1-15 VDC |
| Output current: | 24 A (30 A peak) |
| Ripple: | Less than 1 mV |
| Voltage fluctuation: | |
| Efficiency: | |
| Dimensions (W*H*D): | 280*140*205 mm (11.02*5.51*8.07") |
| Weight: | 9.7 Kg (21.38 lb) |
| Manufactured: | Japan, 1988-198x (Discontinued) |
| Additional info: |
V/A meters.
New price 1988 in Sweden: SEK 1375:-
|
| Related documents: | |
| Modifications and fixes: | |
| Reviews: | |